Asset Publisher Asset Publisher

Pomniki przyrody

     Pomniki przyrody – zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej bądź nieożywionej. Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa. W 2009 r. mieliśmy ich już ponad 10,8  tys., z czego 8,6 tys. stanowiły właśnie drzewa.


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Gdy kompas nie działa - warsztaty dla nauczycieli

Gdy kompas nie działa - warsztaty dla nauczycieli

Właśnie zakończył się cykl warsztatów dla nauczycieli w Nadleśnictwach Czarnobór, Karnieszewice i Połczyn! Było to wyjątkowe spotkanie z nauczycielami przyrody, biologii oraz innymi pasjonatami, którzy z wielkim zaangażowaniem odczytywali nasze leśne mapy, zgłębiali tajniki bezpieczeństwa i odkrywali na nowo świat dzikiej przyrody.

Nauczyciele mieli okazję wysłuchać inspirujących prelekcji edukatorów.

Dagny Nowak-Staszewska z Nadleśnictwa Manowo opowiadała o botanicznych ciekawostkach i twórczych wyzwaniach w lesie, Karol Czaja z Nadleśnictwa Karnieszewice oprócz zwinnego dowcipu, chętnie dzielił się wiedzą na temat ornitologii, Sławomir Wiśniewski z Nadleśnictwo Tychowo zakiełkował wśród uczestników nową pasję do nasiennictwa.

W Nadleśnictwie Czarnobór przez leśne ścieżki (i nie tylko!) z aplikacją mBDL oprowadzały uczestników warsztatów Ilona Mielewczyk i Karolina Gronostaj, a o tym jak odnaleźć się „gdy kompas nie działa…” na Szlaku Mrówek w Nadleśnictwie Połczyn opowiadali Natalia Barszczewska i Sławek Wiśniewski.

Warsztaty były fantastyczną okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat roli edukacji przyrodniczej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, dobrą energię, zaangażowanie i wiele ciepłych słów na temat warsztatów. Wasze opinie są dla nas niezwykle cenne i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji w przyszłym roku!

 

Fot. Natalia Barszczewska, Karol Czaja, Agnieszka Giłka, Sławomir Wiśniewski, Anita Skrzoska-Jarkowska