Wydawca treści
Lasy HCVF
Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych - zidentyfikowane według kryteriów HCVF (High Conservation Vaule Orestes) adoptowanych do warunków Polski przez Związek Stowarzyszeń ,,Grupa Robocza FSC-Polska".
Lasy będące HCVF (skrót od angielskiej nazwy: High Conservation Value Forests - polska nazwa: Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych) są wyznaczane w oparciu o „Kryteria wyznaczania Lasów o szczególnych walorach przyrodniczych w Polsce" Adaptacja do warunków Polski, lipiec 2006 r. autorstwa: Związku Stowarzyszeń" Grupa Robocza FSC-Polska
1. Kryteria wyznaczania Lasów o szczególnych walorach przyrodniczych (HCVF) w Polsce dostępne są na stronie: http://pl.fsc.org w zakładce: http://pl.fsc.org/files/Definicje_HCVF_w_Polsce.pdf
2. Powierzchnia poszczególnych kategorii lasów HCVF w RDLP Szczecinek – plik w załączniku.
3. Na stronach internetowych poszczególnych nadleśnictw dostępne są mapy poszczególnych kategorii HCVF. (w zakładce CERTYFIKATY/HCVF)
W miesiącu kwietniu i maju 2017 roku nadleśnictwa RDLP w Szczecinku przeprowadziły procedurę konsultacji społecznych dotyczących lasów kluczowych dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności ( Kat.6). Wszystkie zgłoszone przez tzw. strony trzecie propozycje zostały uwzględnione.
Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wszelkie uwagi oraz propozycje dotyczące nowych obszarów HCVF można nadal zgłaszać do nadleśnictw.
Informacje na ten temat zamieszczono na stronach internetowych poszczególnych jednostek w zakładce CERTYFIKATY/HCVF.
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Gdy kompas nie działa - warsztaty dla nauczycieli
Gdy kompas nie działa - warsztaty dla nauczycieli
Właśnie zakończył się cykl warsztatów dla nauczycieli w Nadleśnictwach Czarnobór, Karnieszewice i Połczyn! Było to wyjątkowe spotkanie z nauczycielami przyrody, biologii oraz innymi pasjonatami, którzy z wielkim zaangażowaniem odczytywali nasze leśne mapy, zgłębiali tajniki bezpieczeństwa i odkrywali na nowo świat dzikiej przyrody.
Nauczyciele mieli okazję wysłuchać inspirujących prelekcji edukatorów.
Dagny Nowak-Staszewska z Nadleśnictwa Manowo opowiadała o botanicznych ciekawostkach i twórczych wyzwaniach w lesie, Karol Czaja z Nadleśnictwa Karnieszewice oprócz zwinnego dowcipu, chętnie dzielił się wiedzą na temat ornitologii, Sławomir Wiśniewski z Nadleśnictwo Tychowo zakiełkował wśród uczestników nową pasję do nasiennictwa.
W Nadleśnictwie Czarnobór przez leśne ścieżki (i nie tylko!) z aplikacją mBDL oprowadzały uczestników warsztatów Ilona Mielewczyk i Karolina Gronostaj, a o tym jak odnaleźć się „gdy kompas nie działa…” na Szlaku Mrówek w Nadleśnictwie Połczyn opowiadali Natalia Barszczewska i Sławek Wiśniewski.
Warsztaty były fantastyczną okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat roli edukacji przyrodniczej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, dobrą energię, zaangażowanie i wiele ciepłych słów na temat warsztatów. Wasze opinie są dla nas niezwykle cenne i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji w przyszłym roku!
Fot. Natalia Barszczewska, Karol Czaja, Agnieszka Giłka, Sławomir Wiśniewski, Anita Skrzoska-Jarkowska