Wydawca treści Wydawca treści

POMOC DLA OLAFA

      Olaf to mały bohater, który codziennie musi zmagać się z chorobą. Jest bardzo dzielny, bo mimo trudności nie poddaje się, ale wytrwale i cierpliwie znosi trudy choroby. Dzięki trosce rodziców udaje mu się, krok po kroku, odnosić małe sukcesy. Cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która sprawia, że Olaf jest opóźniony psychoruchowo a także ma zdiagnozowany zespół "dziecka wiotkiego". Wymaga codziennej rehabilitacji, systematycznych wizyt u lekarzy specjalistów oraz zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny. Dodatkowo dochodzą wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

      Wszystkie te zabiegi są codziennym wysiłkiem podejmowanym z wielką troską przez rodziców Olafa. Z każdym dniem podejmują walkę o to, by Olaf był zdrowszy. Niestety koszty zabiegów i rehabilitacji są duże. Bez wsparcia ludzi dobrego serca rodzicom trudno będzie im sprostać. Dlatego prosimy o DAR SERCA dla naszego małego przyjaciela.

Już teraz możesz okazać wsparcie. Przekaż1% na Olafa

Pomaganie jest dobre. Warto pomagać!

DAROWIZNA:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO", 77- 400 Złotów, Stawnica 33 A

NRB: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytułem: 950/K KOSTRZEWA OLAF - darowizna

 

Za okazaną pomoc dla Olafa serdecznie dziękujemy 

Darz Bór!

 

 

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

MEGA SZYCHA W NADLEŚNICTWIE USTKA

MEGA SZYCHA W NADLEŚNICTWIE USTKA

Nadleśnictwo Ustka oferuję nową atrakcję w zakresie edukacji przyrodniczo-leśnej zlokalizowaną przy Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ,,Leśnik” w Orzechowie niedaleko dostrzegalni przeciwpożarowej.

W grudniu 2020r. dokonaliśmy przebudowy ,,Kącika” edukacji przyrodniczo-leśnej. Wymienione zostały tablice oraz zamontowano tytułowe ,,mega szychy”.

Główną atrakcją ,,Kącika” są rzeźby wykonane przez miejscowego rzeźbiarza, wiernie odzwierciedlające szyszki oraz nasiona rodzimych gatunków drzew polskich lasów. Drewniane szyszki i nasiona wykonane są w bardzo dużej skali (galeria) co niesamowicie pobudza wyobraźnię zwłaszcza u najmłodszych odwiedzających to miejsce. Jest to niezwykła okazja aby dostrzec to, na co normalnie nie zwracamy uwagi spacerując po lesie.

Nowy ,,Kącik” edukacji przyrodniczo-leśnej oferuje także fachową wiedzę na temat podstawowych gatunków tj.: Sosna zwyczajna, Świerk pospolity, Modrzew europejski, Cis pospolity, Dąb szypułkowy, Buk pospolity, Brzoza brodawkowata. Z barwnych tablic możemy dowiedzieć się jak wygląda dane drzewo oraz jakie ma znaczenie. Znalazło się tutaj także miejsce na ciekawostki, dzięki którym odpowiemy sobie na takie pytania jak: właściwości lecznicze kory dębu, gdzie jest najstarsze drzewo w Polsce, dlaczego drewno bukowe ma tak szerokie zastosowanie w meblarstwie oraz z czego zrobić ekologiczna miotłę.

 

Kamila Gosztyła - rzecznik prasowy Nadleśnictwa Ustka